1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

İddialar asılsız çıktı

9 Ağustos 2018 - 17:43, Perşembe
İddialar asılsız çıktı
Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk TOKİ projelerinde rant sağladığı iddialara yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

AÇIKLAMA YAPTI

Ferizli’de adalet yerini buldu diyen Başkan Soğuk “Belediye başkanımızla ilgili ortaya atılan Ağacık parselleri ve TOKİ projesinde rant sağlandığı iddialarının asılsız olduğu ortaya çıktı ve iç işleri bakanlığınca belgelendi. Hani Ağacık parsellerinin satışında TOKİ araya katılarak rant sağlanmıştı? Defalarca belediye meclisini işgal eden bu iddianın iftira olduğu Bakanlıkça belgelendi” dedi.

SAKIZ GİBİ

Soğuk, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Çok değil; yaklaşık 6-7 ay önce; MHP İl Başkanı(şuan milletvekili), MHP Ferizli İlçe Başkanı ve Meclis üyeleri ortak basın bildirisi düzenlemişlerdi. Ellerinde delil olmadan, Ağacık Mahallesinde iki parselin ihalesinde usulsüzlük olduğunu, TOKİ projesiyle oradan rant sağlandı iddiasıyla beyanatlar yayınlamışlardı. Neşriyat hesapları yaparak, sosyal medya ve gazetelerden manşet manşet paylaşmışlardı. Aylarca Sakarya gündemine sakız gibi yapıştırmışlardı.

BAKANLIĞA SUNDULAR

Nedendir bilinmez MHP İl ve İlçe Yönetimi dâhil iddiayı ısrarla tekrarlamıştı. Belediyemizde o zaman konuyu delileriyle birlikte açıklayarak bir usulsüzlüğün olmadığını kamuoyuna duyurmuştu. Ankara’dan müfettişler geldi ve derin bir araştırma ile gerekli çalışmasını yaptılar. Hazırladıkları kapsamlı raporu da iç işleri bakanlığına sundular.

AYRINTILI RAPOR

İşte bu rapor, hem Ağacık’ta ki parsel ihalesinde, hem de satışlarda belediyenin bir usulsüzlüğünün olmadığını belgeleriyle ortaya döktü. Kısacası konuyla ilgili iddiaların asılsız olduğu ve belediyenin usulsüz iş yapmadığı İç İşleri Bakanlığınca belgelendi. Müfettişler araştırma yaparken muhalif grup ellerini ovuşturmaya başladı. Basınları başkanın şoförünün kaçtığını bile yazdı. Şimdi MHP’li kardeşlerimize soralım: Hani yolsuzluk vardı? Hani rant sağlanmıştı? Dileğimiz şu güzel ilçemizde yönetici pozisyonunda olanların birbirlerini suçlarken daha dikkatli olmaları ve musalla taşında olana rahatça haklarını helal edebilmeleridir”

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net