1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Genç Avukatlar mesleği öğrendi

17 Temmuz 2018 - 20:30, Salı
Genç Avukatlar mesleği öğrendi
Sakarya Barosu Genç Avukatlar Meclisi tarafından düzenlenen “Avukatlık Mesleğinin İcrası ve Arabuluculukta Etkili Taraf Avukatlığı” konulu seminer gerçekleştirildi.

Baro Konferans Salonunda düzenlenen eğitime genç avukatların ilgisi yoğundu. Sunumunu Antalya Barosu Yönetim Kurulu üyesi Av. Mehmet Kaya’nın yaptığı seminerde, özellikle mesleğe yeni başlayan avukatlara yönelik temel bilgiler verildi.

ARKADAŞLARINI ANDILAR

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği mide ameliyatı sonucunda hayatını kaybeden Sakarya Barosu Stajyer Avukatı Selin Selem’i anarak konuşmasına başlayan Baro Başkanı Av. Zafer Kazan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Yakalarına taktıkları siyah kurdeleler ile eğitime katılan genç avukatlar da arkadaşları Selin Selem’in yasına ortak oldular.

“BU BATAKLIĞI SİZ KURUTACAKSINIZ”

Duygusal konuşmasının ardından genç meslektaşlarına seslenen Baro Başkanı Av. Zafer Kazan:

 “Bizler bazı şeyleri yanlış yaptık ki şu an bu durumdayız. Ama umut ediyorum ki sizler doğruları yapacaksınız. Bugün hukuksuzluk batağında isek bunun sorumluları biziz. Şimdi sizlerden bu bataklığı kurutmanızı istiyoruz. Öncelikle bu bataklığa sebebiyet veren etkenleri tespit edeceksiniz, sonra onları bertaraf edeceksiniz, o bataklığı ıslah edeceksiniz ve ardından hukuku yeşerteceksiniz.”  genç meslektaşlarından beklentilerini dile getirirken aynı zamanda özeleştiri yaptı.

“MESLEĞİMİZİ İYİ BİLECEĞİZ, İŞİMİZİ İYİ YAPACAĞIZ”

Sorumluluk bilinci ile mesailerinden zaman ayırarak eğitime katılan meslektaşlarına teşekkür eden Başkan Kazan: “Bu hukukçu vicdanıyla, insan olmanın gerektirdiği sorumlulukla birlikte, hukuksuzluklara son verebilmek için öncelikle meleğimizi iyi bileceğiz, işimizi iyi yapacağız. Bugün burada hukukun, avukatlığın icrasını en doğru şekilde yapabilmeniz için düzenlenen seminerde sunum yapacak olan Antalya Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mehmet Kaya üstadımıza ve katılım gösteren meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Seminer sonunda Genç Avukatlar Meclis Başkanı Av. Mert Keleş ile birlikte A. Mehmet Kaya’ya teşekkür plaketini takdim eden Başkan Kazan yeni adli yıl açılışı ile birlikte eğitim çalışmalarına devam edileceğini belirtti.

Haberin Fotoğrafları

Genç Avukatlar mesleği öğrendi

Genç Avukatlar mesleği öğrendi

Genç Avukatlar mesleği öğrendi

Genç Avukatlar mesleği öğrendi

Genç Avukatlar mesleği öğrendi

Genç Avukatlar mesleği öğrendi

Genç Avukatlar mesleği öğrendi

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net