1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Eski eşyalardan yeni kıyafetlere

16 Temmuz 2018 - 16:35, Pazartesi
Eski eşyalardan yeni kıyafetlere
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen SAMEK kursları tüm hızıyla devam ediyor.

Sapanca SAMEK’te eğitimlerin devam ettiği Basit Dikiş Teknikleri dersi eğitmeni Meral Şirinel ile görüştük. Eski eşyalardan yeni kıyafetler elde ettiklerini dile getiren Şirinel, dönemi renkli çantalar, etekler, elbiseler yaparak tamamlayacaklarını söyledi.

Çok daha becerikliler

Öğrencilerine dikiş tekniklerini anlatan Meral Şirinel, “Öğrencilerim şu anda lise çağındalar. Üniversiteye gittikleri zaman pantolonlarında ya da kıyafetlerinde yırtık olursa onları kolayca dikebilmelerini istiyorum. Kızlar daha becerikli çıktılar. Başta basit tekniklerle başlayıp ardından makine teknikleriyle devam ettik. Şimdi kloş etek kalıbı çıkardık ve bunun üzerinde çalışıyoruz. Bu 3 hafta içinde inşallah eteklerini bitirirlerse eski kotlarından çanta yapımını gösterip dönemi tamamlayacağız” ifadelerine yer verdi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net