1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Marmara DAS Bölge Toplantısı yapıldı

16 Temmuz 2018 - 16:25, Pazartesi
Marmara DAS Bölge Toplantısı  yapıldı
Dezenfeksiyon Antisepsi Sterilizasyon (DAS) Derneği tarafından, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliğiyle Sakarya’da "Marmara DAS Bölge Toplantısı" düzenlendi.

SAÜEAH Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantıda sterilizasyon ve dezenfeksiyon konusu ele alındı. Sağlık çalışanlarına yönelik dört oturumda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan DAS Derneği Başkanı Prof. Dr. Duygu Perçin, dernek olarak Türkiye'nin birçok yerinde toplantı ve kongreler düzenlediklerini belirterek “DAS eğitimlerine katılan sağlık çalışanlarımıza sterilizasyon konusunda önemli artılar katmaya çalışıyoruz. Sakarya’da da İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Aziz Öğütlü’nün destek ve katkılarıyla bu toplantıyı düzenledik. Hem Sayın Öğütlü’ye hem de salonunu açarak bizleri misafir eden SAÜEAH yönetimine teşekkür ediyoruz. " diye konuştu.

DAS Derneğinin eğitim toplantılarına daha öncede birçok kez katıldığını dile getiren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyetini dile getirdi. Prof. Dr. Bülent Güler başkanlığında gerçekleşen birinci oturumunda Prof. Dr. Duygu Perçin “Sterilizasyon uygulamaları ile ilişkili hastane enfeksiyonları” konusunda bilgiler verirken, Prof. Dr. Cüneyt Özakın da “Dezenfeksiyon uygulamaları ile ilgili sorunlar ve çözüm önerileri” konunda sunumda bulundu. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü ise “Sterilizasyon – Antiseptiklerin kullanımı” konusunda bilgiler verdi.

Toplantının ikinci oturumu Prof. Dr. Mehmet Ali Özinel başkanlığında gerçekleşti. “Endoskop dekontaminasyonu ile ilgili sorunlar ve çözüm önerileri” hakkında bilgiler paylaşan Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Hizmetleri Operasyon Yöneticisi Canan Karadeniz’in ardından “MSÜ kirli alan sürecindeki sorunlar ve çözüm önerileri” konusunda DAS Genel Sekretere Dilek Zenciroğlu tarafından sunum yapıldı. SAÜEAH’dan Prof. Dr. Oğuz Karabay’ın başkanlığında gerçekleşen üçüncü oturumda ise Sağlık Memuru Uğur Akbaş tarafından “Sürdürülebilir sterilizasyon” ile ilgili paylaşımlarda bulunulurken, “Düşük sıcaklıkta sterilizasyon yöntemleri: Neredeyiz, nereye gidiyoruz?” konusunda da Prof. Dr. Duygu Perçin katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantının Prof. Dr. Perçin başkanlığında gerçekleşen dördüncü ve son oturumda ise SAÜEAH’dan Doç. Dr. Ertuğrul Güçlü tarafından “Hastane temizlik ve dezenfeksiyonu ile ilgili sorunlar ve çözümler” hakkında bilgiler katılımcılarla paylaşılırken, Doç. Dr. Dilek Aygın tarafından “İnvazif uygulamalarda asepsi ile ilgili sorunlar ve çözümler” konusunda bilgiler verildi. Her oturumda soru ve cevaplarla renklenen Marmara DAS Bölge Toplantısı, katılımcılara “Katılım Belgesi” verilmesiyle son buldu.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net