1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Unutmayacağız, unutturmayacağız!

13 Temmuz 2018 - 18:24, Cuma
Unutmayacağız, unutturmayacağız!
AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kılıç mesajında. “Dünya’nın hiçbir yerinde Türk milletinden başka tankı kovalayan bir millet göremezsiniz. İman ve vatan aşkıyla tanka, topa, silaha karşı duran ölümden bir an olsun korkmayan millet işte bu millettir. 15 Temmuz ruhunu Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılında bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, hain darbe girişiminin, ülkemizin yaşadığı en kanlı saldırılarından biri olduğunu söyledi.

BU MİLLETİN KÖKENİ HZ. HAMZA’YA, FATİH SULTAN MEHMED’E DAYANIR

Kılıç mesajında, “15 Temmuz ülkemizin tarihine kara bir leke olarak yazılmıştır. Fethullahçı Terör örgütünün organize ettiği bu hain saldırı, şanlı Türk Milleti’nin güçlü iradesi sayesinde bertaraf edilmiştir. Böylece hamdolsun eli kanlı alçaklar hain emellerine ulaşamamıştır. Bu alçak darbe girişiminin kahramanı Ömer Halis Demir başta olmak üzere 249 şehidimiz, hiçbir hainin bir daha kalkışmaya cesaret edemeyeceği bir kahramanlık destanı yazmıştır. Kökeni Uhud’un yüce şehidi Hz. Hamza’ya, gemiler yakan Tarık bin Ziyad’a, Sultan Alparslan’a, haçlı güruhunu serseme çeviren Sultan Baybars’a ve İstanbul’u ebedi İslam şehri kılan Fatih Sultan Mehmed’e dayanan bu şerefli millet o gece şaha kalkmış ve yeni bir tarih yazmıştır. Aziz milletimizin bu tutumu her türlü takdirin üzerindedir. Devletin gücü, milletin birlik ve beraberliği sayesinde bu hain yapı emeline ulaşamamıştır. Bu millet, şanlı tarihimiz boyunca her daim ‘söz konusu vatan ise gerisi teferruattır’ anlayışı ile tüm farklılıklarını bir kenara bırakıp vatanı ve milleti için çekinmeden canını feda eden bir millettir. Bu ulaşamayacaktır” ifadelerine yer verdi.

DÜNYA’NIN HİÇBİR YERİNDE TANK KOVALAYAN BAŞKA BİR MİLLET GÖREMEZSİNİZ

“Ülkemiz, o gece önce karanlığı ve göstermiş olduğu dirayet ile de aydınlığı yaşamıştır” diyen Kılıç mesajına şöyle devam etti: “Aziz milletimizin tanklara, uçaklara ve helikopterlere karşı verdiği mücadele karşısında teslim olmaktan başka çare bulamayan alçaklar, gecenin sabahında iman gücüne karşı tankın, tüfeğin, uçağın, helikopterin hiçbir işe yaramadığını anlamışlardır. Böylelikle milletimiz, tüm dünyaya ülkenin gerçek sahibinin kim olduğunu göstermiştir. Vatan aşkıyla yanan bir millet, vatanına göz diken hainlere asla geçit vermemiş ve vermeyecektir. 15 Temmuz gecesinde birileri balkonlarından tankları alkışlayıp hemen ardından da bankamatiklere koşarken, ezan okuyan müezzine ve imanlara saldırırken, vatan aşkıyla yanan bu aziz millet de canı pahasına meydanlara inmiş, kimi tankın altına yatmış, kimi kurşunlara kafa atmış, kimi tekbirlerle son teknoloji savaş uçaklarına levye sallamış, kimi tankları durdurmak için tişörtünü egzozuna tıkamış, kimi de parke taşını tankların paletlerine sıkıştırarak, mermilere yüreğini siper ederek mücadele vermiştir. Dünya’nın hiçbir yerinde Türk milletinden başka tankı kovalayan bir millet göremezsiniz. İman ve vatan aşkıyla tanka, silaha karşı duran ölümden bir an olsun korkmayan millet işte bu millettir.”

BUGÜN DEMOKRASİ VE MİLLİ İRADE GÜNÜDÜR

Kılıç mesajını, “15 Temmuz, öznesi millet olan demokrasinin kazandığı bir gündür. Bugün, yalnızca Türkiye’nin değil, tüm mazlum ümmetlerin ‘Demokrasi ve Milli İrade’ günüdür. Darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. 15 Temmuz darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden asla ama ala vazgeçemeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kesinlikle kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Bu vesileyle ikinci yılında bir kez daha şehitlerimize rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyor, Devletimiz var oldukça biz de varız diyorum. Allah (c.c), ülkemize ve aziz milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” ifadeleri ile noktaladı.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net