1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Necmettin Erbakan’a vefa

13 Temmuz 2018 - 17:41, Cuma
Necmettin Erbakan’a vefa
Erbakan Vakfı Serdivan Teşkilatı; Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdiği teşkilat içi bilgilendirme toplantısında; Necmettin Erbakan’a vefa örneği göstererek andı.

Serdivan Erbakan Vakfı Teşkilatı; Ofis Sanat Merkezi’nde teşkilat içi bilgilendirme toplantı gerçekleştirdi. Merhum lider Necmettin Erbakan hocanın fotoğraf sergisi ile başlayan programda; Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın siyasi hareketine başladığı günden vefat edinceye kadar dönemdeki geçtiği süre zarfında ki önemli olaylar, fotoğraflarla katılımcıların istifadesine sunuldu. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program; Erbakan hocanın mücadelesini anlatan sine vizyonla devam etti. Erbakan Vakfı Bölge Sorumlusu İsmail Meral’ın katıldığı programda davetliler arasında heyecanın ve coşkunun üst düzeyde olduğu gözlemlendi. Programın açılış konuşmasını yapan; Serdivan Erbakan Vakfı Teşkilatı Ahmet Zahit Dizdar; “Bizi bu akşam buraya toparlayan Necmettin Erbakan hocamıza olan sevgimiz ve muhabbetimizdir. Bu salonda olan herkes şuna şahitlik eder ki Necmettin Erbakan hocamız ömrünü Dünya Müslüman’larının huzuruna ve refahına adamış milli görüşü dünyaya hâkim kılmak için canıyla ve malıyla cihat etmişti. Yine bu salonda bulunan herkes şuna şahitlik eder ki Erbakan hocamız ne aldanan ne de aldatan olmuştur. Şimdi bizler ikinci 40 yıllık hareketini bugün burada başlatıyor ve Fatih Erbakan’ın liderliğinde ‘yeniden büyük Türkiye ve yeniden büyük Dünya’ hedeflerimize ulaşmak için besmeleyi çekiyoruz. Bu başlangıcı da gerek Osmanlı döneminde gerek yedi düvele karşı istiklal mücadelesi verdiğimiz kurtuluş savaşında gerekse de Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde çok önemli rol üstlenen Sakarya’mızdan başlatıyoruz. Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi “Ey gidi Sakarya’m sana mı düştü bu yük bu dava hor bu dava büyük bu dava öksüz” diyor aynı zamanda da şunu ekliyoruz doğru bu dava büyük ama bu dava Allah’ın izniyle ne yetim ne de Öksüz kalmayacaktır”

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net