1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Korucuk'ta hareketli dakikalar

13 Temmuz 2018 - 17:00, Cuma
Korucuk'ta hareketli dakikalar
Adapazarı’nın Korucuk Mahallesi’nde yapımı devam eden AMATEM inşaatında çalışan işçiler alacakları ödenmediği için kuleye çıktı.

SEAH Korucuk Kampüsü yanında devam eden AMATEM inşaatında bir çalışan bir grup işçi, inşaat kulesine çıkarak, eyleme başladı. Kuleye çıkan işçiler aşağı seslenerek alacaklarını alamadıkları için eylem başlattıklarını söyledi. Gelen bilgilere göre, işçilerin bir süredir çalışma ücretlerini alamadığı ileri sürüldü. Öte yandan olayın ihbar edilmesi üzerine, emniyet güçleri inşaat alanına geldi. Polisler işçileri ikna etmeye çalışıyor.

İtfaiye ekipleri zeminde şişme çadır açarak güvenlik tedbiri aldı.

Kuleye çıkarak eylem yapan işçilerden birisi taleplerini aktarmak ve neden eylem yaptıklarını anlatmak için aşağıya indi.Kulede ki eyleme üç işçi devam ediyor..

ÜÇ İHALE ALMIŞ

Öte yandan Sakarya AMATEM ve CEMATEM ihalesini alan firmanın devam eden üç projesi daha bulunuyor. ToyotaSA Acil Yardım Hastanesi'nin mevcut binasının onarımı ve Ek Hizmet binasının ihalesini de kazanan firma 25 yataklı Pamukova Devlet Hastanesi'nin yapım işini de üstlenmiş durumda. 40 milyondan fazla ihale alan firmanın Korucuk'ta ki inşaatında alacaklarını alamadıkları için eylem yapan işçilerin olması diğer şantiyelerinde sorgulanmasına neden oldu.

Eylemi süren diğer işçileri ikna çabaları sürüyor.

Öte yandan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun İl Sağlık Müdürlüğü'ne, hak edişlerini alan yüklenici firmanın işçilere ödeme yapması için gerekenlerin yerine getirilmesi hususunda talimat verdiği bildirildi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net