1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Muhteşem performans

13 Temmuz 2018 - 16:56, Cuma
Muhteşem performans
Sapanca Sanat Tiyatrosu oyunculuk atölyelerinde eğitimlerini tamamlayan bireylerin oluşturduğu Genç Sahne Topluluğu, Max Aub’un yıllar boyunca itirafları toplayarak yazdığı “Örnek Suçlar” kitabını sahneye taşıdılar.

SAKARYA’DA BİR İLK

Gürcan Salihoğlu’nun uyarlayıp yönettiği tek perdelik oyun izleyiciden tam not aldı. Sapanca Belediyesi Başkan Yardımcısı Özcan Yavuz ve Sapanca Belediyesi Kültür Müdürü Şafak Başoğlu’nun da katıldığı gösteriye, halkın ilgisi büyük oldu. İzleyenleri yer yer güldürürken, yer yer de gergin dakikalar yaşatan on sekiz kişilik büyük bir ekipten oluşan oyun, kullanılan tiyatro teknikleri ve farklı anlatımıyla Sakarya’da bir ilk olma özelliğini taşıyor.

18 KİŞİLİK OYUNCU KADROSU

Max Aub’un yazdığı, Gürcan Salihoğlu’nun oyunlaştırarak yönettiği oyunun sahne tasarımını Gökhan Kösemen yaparken,  ışık yönetmenliğini Kemal Güray Küçükbalkaya, ses yönetmenliğini ise Duhan Balkaya yaptı.  Oyuncu kadrosu ise Atakan Kösemen, Aytaç Özen, Batıkan Köseoğlu, Begüm Peg, Cansu Alsancak, Damla Demirtaş, Duhan Balkaya, Ebru Kaya, Ertuğrul Kurtuluş, Hüseyin Dayıcık, Gökhan Kösemen, Kürşat Doğan, Mustafa Karaaslan, Namık Alpay, Nihan Yalçın, Sevinç Gamze Mısırlıoğlu, Uğurcan Cabbar Şişman yer aldı.

DEVAM EDECEK

Büyük beğeni kazanan Örnek Suçlar oyunu 2018-2019 sezonunda hem Sakarya’da hem de farklı şehirlerde sahnelenmeye devam edecek.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net