1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

15 Temmuz'da anma gününe davet etti

12 Temmuz 2018 - 17:45, Perşembe
15 Temmuz'da anma gününe davet etti
15 Temmuz Milli İrade Derneği; 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 2. Yıldönümünü; Türkiye'de işgal edilmiş devlet müesseselerinden bir tanesi olan Sakarya Valiliği'nde anacak.

15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Ramada Otel’de düzenlediği kahvaltılı basın toplantısıyla 15 Temmuz'dan kısa bir süre sonra kurduklarını derneğini, tüm ilçelerde şubeleşmeye gittiklerini anlatarak 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 2. Yıldönümünü nedeniyle yapacakları program ile ilgili bilgi verdi. “Biz 28 Şubat'ı da 1980, 1960 ihtilalini de asla ve asla unutmadık, unutmayacağız gibi aynı şekilde; 15 Temmuz'u da unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Derneğimizin ana hedefi budur” dedi. Sakarya Valiliği'nin 15 Temmuz gecesi Türkiye'de işgal edilmiş devlet müesseselerinden bir tanesi olduğunu ifade eden 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci; O gece TBMM ile İstanbul ve Ankara'da önemli yerler bombalanmıştır.  Ancak; valilik olarak baktığınız zaman Sakarya Valiliği'ne o gece eşkıyalar geldi, kapıları tuttu, içerideki insanları esir aldı. Polis karakolundaki polisleri de yine esir alarak, dışarı çıkartarak valiliği işgal etti. O gece kızımızın düğünü vardı. Düğünde Vali Bey, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Türkiye'deki bakanlar, genel müdürler, milletvekili arkadaşlarımız vardı ve o düğünü bırakarak buradaki işgale doğru hareket ettik. Biz oradaki birlikteliği, beraberliği valiliğimizin önünde gördük. Sakarya halkına teşekkür ediyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sakarya Valiliği'ni işgal sırasında valilik önündeki kalabalığın çoğalması konusunda teşvik etmiştir, vatandaşları arabalara yükleyerek göndermiştir. Arkadan gelen destek, çok önemli destek olmuştur. Tabii bu kutlamalar meydanlarda var, Sakarya Valiliği'nde de olması gerektiğine inanıyoruz"

Tüm Sakarya halkını; 15 Temmuz gecesi Sakarya Valiliği’ne davet etti

15 Temmuz Milli İrade Derneği olarak, 15 Temmuz 2018 Pazar gecesi, Sakarya Valiliği önünde saat: 23.00’te başlayacak olan program hakkında bilgi Genel Başkan Ali İnci; “O gece orada çorba verilecek, derneğin şapkaları, üzerinde 'Unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız' yazılı tişörtlerimiz olacak. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Dönemin Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'u, bizimle birlikte o gece valilikte büyük bir gayret içerisinde mücadele eden eski İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı'nı davet ettik. İnşallah çok güzel bir program çıkarmanın gayreti içerisinde olacağız. Bütün halkımızı meydandaki programdan sonra gece saat 23.00 itibarıyla Sakarya Valiliği'ne bekliyoruz. Hep birlikte inşallah oradaki o geceyi analım çünkü bu Sakarya halkının şerefidir, halkın Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne sahip çıkması, darbecilere karşı dik durmasının bir simgesidir” dedi

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net