1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Abim sağ olsun!

12 Temmuz 2018 - 09:56, Perşembe
Abim sağ olsun!
Siz onu bunu bırakın da iyi kii Sakarya Büyükşehir Belediyesi var

Sakarya'da bazı belediye başkanları 'Ödenek yok' veya 'O kısma Büyükşehir Belediyesi bakıyor' lafının arkasına sığınıp, günlerini gün ediyor. İlçesinde hizmet alamayan vatandaşın haklı tepkisine 'Bunlar muhalif' diyerek topu taca atan bazı belediye başkanları, sırtlarını resmen Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne dayamış durumdalar.

HALKA HİZMET HAKKA HİZMET

Bazı belediye başkanları var. Hatta ülkenin her yerinde var. Hatta ve hatta bu başkanlarını herkes çok iyi bilir. Peki ama bu belediye başkanlarıyla ilgili konu nedir! Anlatalım. Bu belediye başkanları 'Halka Hizmet Hakka Hizmet' diye siyasete girerler ve bir partiden aday olurlar. Seçim zamanı gelince hizmet vaadiyle halkın oyuna talip olurlar. Seçmen bu vaatlerine inanır ve bu adaya oyunu verir. Bu aday seçimle birlikte belediyenin başına gelir.

KAPIMIZ HALKA AÇIK

Başkan olduktan sonra ilk aylar ' Hizmet için aday olduk ve hizmet etmek için 7/24 çalışacağız. Kapımız halka açıktır " diye sürekli açıklama yaparlar. Hatta belediye başkanlığına aday iken verilen sözlerden bir kaçını hayata bile geçirirler. Zaman geçtikçe aday iken 'Halka Hizmet Hakka Hizmet' diyen başkanlar değişmeye başlar. Önce makam odasının kapıları kapanır, sonra verilen sözler 'Ödenek yok'a bağlanır.

YETER Kİİ YAPICI OLSUN

Sosyal medyadan seçmen, sokakta vatandaş, meydanda halk ve demokratik toplumun bir parçası olan basın eleştiriye başlar. İşte o zaman başkanın tavrı değişir. Önce 'Eleştiriler yapıcı olsun' der. Ancak projeleri hizmete sokmak, ilçeye hizmet getirmek yerine, 'Düğün, dernek, cenazeleri' gezerek göz boyamaya kalkan başkanlara eleştirilerin dozu giderek artar. Eleştirinin dozu artar, çünkü vatandaş haklı olarak hizmet bekler.

PÜSKÜLLÜ İLE AKCAN

Eleştiriler arttıkça başkan gerilir ve bu gerilim günlük yaşantısına yansır. Bu noktada örnek mi istiyorsunuz! Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ile Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü yakın tarihteki en canlı iki örnektir. Her ikisi de basın mensuplarını belediye meclisinden çıkarttı. Neden, neden böyle yaptılar! Çünkü mecliste eksiklikleri konuşuluyor, basında bunları haber yapıyor. Sonuç ise 'Çık salondan dışarı'...

PANKART BİLE AÇTILAR

İcraatlarıyla gündeme gelemeyen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü gibi komşu ilçe belediye başkanı Hasan Akcan'a bir bakın. Her iki başkan icraatları, projeleri ve vatandaşa hizmetleriyle mi gündeme geliyor, yoksa yaptığı gaflar ve baskılarıyla mı gündeme geliyor! Çok uzak tarih değil. Akyazı'da hizmete susayan vatandaşlar 16 Mart 2017 günü Demokrasi Meydanı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a pankartla seslenmedi mi!

VATANDAŞIN MESAJI NEYDİ!

Akyazı halkı üzerinde "Reis; Yeter artık, kurtar bizi Hasan Akcan'dan" diye pankart açmadı mı! Akyazılılar ilçenin gaflarla, baskılarla,polemiklerle gündeme gelmesini istemediklerini, bunun aksine Akyazı'nın icraatlarla, projelerle, tarım ve sanayide yapılacak atılımlarla gündeme gelmesini istediklerini dile getirmedi mi! Akyazı halkının "Reis; Yeter artık, kurtar bizi Hasan Akcan'dan" pankartının anlamı büyük değil mi!

PR HEP ONA YAZDI

Bir başka örneğe, aday iken 'Halka Hizmet Hakka Hizmet' diyerek Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu'na bakalım. AK Parti hükümeti limanı ve karayolunu bitirirdi. BMC ile Karasu'da başlayan sanayi rüzgarı, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "5 adet Mega Endüstri Bölgesi kuruyoruz. bunlardan birisi Karasu" da olacak demesiyle hit yaptı. Büyükşehir Belediyesi asfaltları attı.

HEPSİ İYİ AMA GERÇEK ŞU

Yine Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmayla alınan 'Mavi Bayrak'a önceki bir yenisi daha eklendi. Önceki gün Karasu 32 Evler Plajı'nda 33 kriterin hepsinin sağlanmasıyla ilçede 2. Mavi Bayrak alındı. Yine önceki gün Büyükşehir Belediyesi ekipleri karasu'da asfalt taarruzunda bulundu. İyi ama Karasu veya başka bir ilçe değişmez. Bütün işleri Büyükşehir Belediyesi yapacaksa, bazı ilçe belediye başkanları ne yapıyor! Ne yapıyorsunuz beyler !

Karadeniz'in incisi olacağız masalı!

Yıllarca "Sakarya'nın Karadeniz'e açılan kapısı Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahilleri Karadeniz'in incisi olacak" masalıyla bugünlere kadar gelen üç ilçe nedense halen Karadeniz'in incisi olamadı. Peki ama bu üç ilçe turizm anlamında neden hak ettiği yere gelemiyor!

Yaz aylarında belli bir nüfus oranına yükselen Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahilleri neden Türkiye'nin aranan sahilleri arasında yerini almadı! Karasu veya Kocaali sahili neden yabancı turistlerin akınına uğramıyor! Kaynarca'nın uçsuz bucaksız Karaboğaz kumsalı niçin atıl duruyor!

Yoğunlukla bölge insanının akın ettiği bu üç ilçe, ne zaman hak ettiği yere gelecek! Deniz, kum, güneş, doğa, yeşil, coğrafya, ulaşım gibi önemli unsurların yanı sıra turizm için çok önemli olan güler yüzlü insanların bulunduğu bu üç ilçenin turizmden hak ettiğini alamıyorsa bunun sebebi öncelikli olarak belediye başkanlarıdır.

Yıl boyu turizm için gerekli girişimleri yapmak yerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı çalışmaları seyir eden Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel kuzey bölgesinin hak ettiği yere gelmemesinde en büyük sorumlulardır.

Nasıl! Böyle iyi dimi..!

Karasu Sahili'ne ilki 5 Temmuz 2017 tarihinde törenle çekilen Mavi Bayrak'ın 2'inci önceki gün yine törenle çekildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmayla birlikte göklere çekilen Mavi Bayrak'ın bulunduğu alan tesisleri ve bakımıyla adeta pırıldıyor.

DÖKÜLÜYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmayla 2. Mavi Bayrak dikilen alan pırıl pırıl parıldarken, bakımı Karasu Belediyesi'nde olan sahil kesiminin büyük bölümü ise ot ve kirlilikten geçilmiyor.

Püsküllü de basını koymuştu

Hendek Belediye Meclisi Mayıs 2017 ayı oturumunda Başkan Püsküllü gazetecilerin görüntü almasından nedense rahatsız oldu. Lafın yeri geldi mi 'Çok şeffaf ve objektif belediyecilik' anlayışıyla ilçeyi yönettiğini anlatan Püsküllü "Gazeteciler meclis dışına çıksın. Görüntü olmasın" dedi. Başkanın bu sözleri salonda buz gibi bir hava esmesine neden oldu.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net