1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Kas İskelet Sistemi Hastalıkları hakkında açıklama

11 Temmuz 2018 - 15:34, Çarşamba
Kas İskelet Sistemi Hastalıkları hakkında  açıklama
Özel Konak Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ferhat Gökmen, kas ve iskelet sistemi hastalıklarında enjeksiyon tedavisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

ENJEKSİYON TEDAVİSİ

Enjeksiyon tedavisinin birçok kas iskelet sistemi hastalıklarında başvurulan  önemli tedavi yöntemlerinden biri olduğunu ifade eden Özel Konak Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ferhat Gökmen, “Tedavinin ne kadar sürede yapılacağı, hangi enjeksiyon yönteminin ne kadar sıklıkta uygulanacağı  hastalık süresine,  hastalığın ciddiyetine ve hastalığın tipine göre değişiklik göstermektedir. Kas iskelet sistemi enjeksiyonlarının amacı öncelikli olarak hastalıkların tedavisini yapmak, erken dönemde ağrının, ödem ve inflamasyonun geçirilmesini sağlamak ve dolayısıyla tedavi süresinin kısaltılarak hastaların ağrısız ve sağlıklı bir hayat sürmelerine yardımcı olmaktır” dedi.

UYGULANAN YERLER

Uygulanan enjeksiyonlardan eklem enjeksiyonu hakkında bilgi veren Doç. Dr. Gökmen, “Omuzda subakromial eklem, akromiyoklaviküler eklem, sternoklaviküler eklem, dirsek eklem, el bileği eklem, el parmak eklem, sakroiliak eklem, kalça eklem, diz eklem, ayak bileği eklem ve ayak parmak eklem enjeksiyonları uygulanmaktadır. Deneyimli bir  hekim tarafından yapılan bu enjeksiyonlarla eklemdeki kas, tendon, ligament, eklem kapsülü  ve Romatizmal hastalıklara bağlı eklem romatizması gibi eklemde meydana gelen yapısal bozukluk ve hastalıklar tedavisi edilmektedir” diye konuştu.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net