1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Valilikten 3.OSB için açıklama geldi

10 Temmuz 2018 - 19:48, Salı
Valilikten 3.OSB için açıklama geldi
Valilik, son günlerde basında geniş yer bulan 3.OSB'nin atık sularının Sakarya Nehri'ne akıtılmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada, "Son günlerde gerek yerel basında gerekse de sosyal medyada 3.0SB'nin atık sularının Sakarya Nehri'ne deşarj edildiğine dair haberlerin yer aldığı görülmüş olup, konu Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce incelenerek aşağıdaki açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur.

İlimiz Söğütlü ilçesinde bulunan 3. OSB'de 2018 yılı başında arıtma tesisi inşaatı tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

3. OSB'nin arıtma tesisinde meydana gelen teknik bir arızadan dolayı arıtma tesisi devre dışı kalmış, ancak 3.0SB yönetimi tarafından teknik arıza giderilmiş ve arıtma tesisi tekrar devreye alınmıştır.

Şu an itibari ile arıtma tesisi çalışmakta olup, tesisin istenilen arıtma verimine kısa sürede ulaşacağı beklenmektedir.

3.0SB 'de kumaş boyama ağırlıklı tesisler yoğun olarak bulunmakta olup, atık suyun renginde de buna bağlı olarak koyu bir renk görülmektedir. Arıtma tesisinin tam verime ulaşmasından sonra atık suyun rengi de normal hale dönecektir.

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce gerek 3. OSB'nin arıtma tesisinin deşarj noktasından gerekse de 3. OSB de bulunan tesislerden atık su numuneleri alınmış olup, analiz için yetkili laboratuvarlara gönderilmiştir.

Tarım ve Orman Müdürlüğünce ölen balıklardan numune alınmış olup, alınan numunelerin analiz sonuçlarına göre balık ölümlerinin nedeni belirlenecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri yer aldı.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net