1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Akyazı huzursuz

10 Temmuz 2018 - 13:07, Salı
Akyazı huzursuz
Gafları ve baskılarıyla gündem olan Başkan Akcan'a tepki giderek büyüyor

Kapalı kapılar arkasında ihale yapan, sivri sinekleri ilaçlatmak yerine ilçe sokaklarına tonlarca gülsuyu sıktıran, muhalefet ve basının şeffaflık eleştirileri karşısında "Pantolonu mu çıkartacağız" diyen, uyuşturucu ile mücadele konusunda "Uyuşturucu işine bulaşan bir kişi artık kurtarılamaz.  Ne yaparsak yapalım, bence boştur" diye bilen Başkan Hasan Akcan, partinin huzurunu bozduğu siyasi kulislerde konuşuluyor.

SÜREKLİ GAF VE BASKI

Başkanlığı dönemindeki gaflarıyla ulusal ve yerel basının gündeminden düşmeyen Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, son günlerde görevini yapan gazetecilere açtığı davalar ve takındığı tavırlarla yine gündemden düşmüyor. Afyon'da bulunan lüks bir otelde 'Encümen yazışmaları' konulu bir toplantı nedeniyle "Hafta içi 2 kişi için geceliği 520 lira, hafta sonu ise geceliği 590 lira ödeniyor. Bu lüksün faturasını kim ödüyor" diye yazan gazetecilere dava açtı.

MUSLUKLARI KESİLDİ

Afyon'daki toplantıda konuşan Akcan, "İt ürür kervan yürür, hiç önemli değil. Şimdi buraya geldik diye de bir sürü haber yaptılar. Onlara verecek cevap şudur arkadaşlar 'belediyeden aldıkları bütün paralar onlara haram zıkkımdır' Benden alamıyorlar, ben geldiğim günden beri muslukları kesildi. Onlardan 1 tanesinde 9 tane adam çalışıyordu, şimdi 2 kişiler " dedi. Akcan'ın avukatı daha sonra Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığı'na 3 gazeteci hakkında suç duyurusunda bulundu.

İSPAT ETSENE İSPAT

Haklarında şikayette bulunulan gazeteciler Salim Özyılmaz, Kenan Certel ve Alaattin Onur Cumhuriyet Savcısı'na ifade verdikten sonra bu kez Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığı'na Başkan Hasan Akcan hakkında suç duyurusunda bulundu. Kendilerine yönelik hakaret, onur ve gurur kırıcı Afyon konuşmasını şikayet eden gazeteciler, ayrıca başkanı ispata davet etti. Ancak yapılan onca 'Kim bu gazeteciler' çağrısına karşısında Başkan Hasan Akcan 'Sus-Pus' kaldı.

PANKART BİLE AÇILDI

Erken veya değil. Türkiye dolu dizgin yerel seçime doğru yol alırken, Akyazı'da yaşanan bu olaylar ilçe örgütü ve partililer dahil herkesin huzurunu bozuyor. İcraatları, ilçeye yaptığı hizmetleri, projeleri yerine gafları ve baskılarıyla gündem olan Akcan'ın bir daha aday gösterilme endişesini yaşayan partiler, " Cumhurbaşkanı Erdoğan Mart 2017 de geldiği zaman "Reis yeter artık kurtar bizi Hasan Akcan'dan" diye pankart açtık. Gerçekten yeter, kurtarın bizi" dediler.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net