1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Vakit değişim vakti!

7 Temmuz 2018 - 11:17, Cumartesi
Vakit değişim vakti!
Erken yerel seçim söylemleri sürerken hangi belediye başkanları yeniden aday gösterilecek!

24 Haziran Seçimleri sonrasında erken yerel seçim gündemden düşmediği şu günlerde gözler belediye başkanlarına çevrildi. Sakarya'nın 16 ilçe belediye başkanından kimler tekrar aday gösterilecek! 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden bu yana hangi belediye başkanı icraatlarıyla adından söz ettirdi!

ÜÇÜ ADAY OLAMIYACAK!

Erken yerel seçim olur mu, olmaz mı! Türkiye gündemi erken yerel seçime kilitlendiği şu günlerde akla ilk gelenler arasında iktidar partisi belediye başkanları oluyor. Sakarya'nın 16 belediye başkanından Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman parti tüzüğünde bir değişiklik olmaz ise 3 dönem kuralına takıldıkları için aday olamayacak.

HANGİ İCRAATLARIYLA

Sakarya'nın 16 belediye başkanından 3'ü tüzük gereği aday olamadığı iktidar partisinde geriye 13 alt kademe belediye başkanı kalıyor. Peki ama görevde bulundukları süre içinde bırakın Türkiye'yi Sakarya'da bile icraatlarıyla gündeme gelemeyen Akyazı, Hendek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Söğütlü, Ferizli, Geyve, Karapürçek  belediye başkanları bir daha aday gösterilecek mi! Eğer gösterilecekse hangi icraat ve kıstaslar baz alınacak!

VEKİL LİSTESİNE TEPKİ

Sıraladığımız bu belediye başkanlarını AK Parti aday gösterir veya göstermez. O kısım AK Parti'nin kendi bileceği iş ama AK Parti'nin kurmaylarına şunu hatırlatmak isteriz. 24 Haziran Milletvekilliği seçimlerinde aday listesini iyi yapamadınız. Bu kentte elini taşın altına sokmayan Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu'nu yine iste başı yaptınız. Kenan Sofuoğlu'nu 'Cumhurbaşkanı Erdoğan' istedi, Çiğdem Atabek Erdoğan 'Başkent'ten istendi dendi.

İCRAAT YOKSUNU İSİMLER

Aday adaylığı sürecinde ise bir çok isim elendi, gitti. Peki sonuç ne oldu! Sakarya'da yıllardır 5 olan vekil sayısı 4'e düştü.  Oysa aynı AK Parti 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandıkları patlattı. Demek kii halkın nabzına göre şerbet verilemedi. Milletvekilliği listesinde yapılan bu hatanın benzeri belediye başkanlığı aday listesinde de tekrarlanırsa, icraat ve hizmet yoksunu isimler yine liste başı olursa, AK partili seçmen başta olmak üzere halkın isteğine kulak verilmez ise sonu yine hüsran olur.

Hüseyin Cumalı

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net