1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Kiremitte Taraklı fotoğrafları sergisi başladı

4 Temmuz 2018 - 11:53, Çarşamba
Kiremitte Taraklı fotoğrafları sergisi başladı
Taraklı'daki tarihi konakların ve doğa manzaralarının fotoğraflarının, tarihi konakların kiremitlerine yansıtılmasıyla ortaya çıkan eserlerin sergilenmesine başlandı

Tarihi konakları ve doğasıyla tanınan Taraklı İlçesinde çekilen fotoğrafların, yine ilçedeki tarihi konaklardan çıkan kiremitlere yansıtılmasıyla ortaya çıkan eserler Ofis Sanat Merkezi'nde (OSM) sergilenmeye başlandı.

İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (1. Endüstri Meslek) Mobilya Alan Şefi Tayfun Serbes tarafından hazırlanan sergi, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve sanatseverlerin katılımıyla açıldı.

Onlarca kiremit üzerinde Taraklı'dan fotoğrafların yer aldığı sergi 29 Temmuz Pazar gününe kadar açık olacak.

Açılışta konuşan Tayfun Serbes, "Taraklı'da gezip fotoğraf çekerken yaşlı bir teyzenin, eski konaklardan çıkan kiremitleri sattığını gördüm. Fotoğraflarla tarihi kiremitlerin birlikte kullanılabileceği aklıma geldi. Sordum, "Köylerden geliyorlar, fırınların üstünde kullanıyorlar" dedi. Ben istedim, yaşlı teyze, "Sen de mi fırın yapacaksın" dedi. Bu şekilde değerlendirmeyi düşündüğümü söyledim. Daha sonra yaptığımız çalışmayla ortaya bu eserler çıktı" dedi.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman da; "Taraklı son yıllarda değişik vesilerle gündeme geliyor. Tayfun beyinki yaratıcı bir düşünce gerçekten. Daha önce hiç aklımıza gelmeyen bir konu. Taraklıda geçmişi, tarihi gösteren konakların üzerindeki kiremitlerin bir sanatla bütünleşerek böyle bir sergiye dönüşmesi gerçekten güzel bir fikir. Kendisine bu yaratıcı düşünce ve emeği için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.  

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net