1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Şimdilik erteledik

30 Haziran 2018 - 12:08, Cumartesi
Şimdilik erteledik
Kılıçdaroğlu değiştir diye eylem yapan başkan gazetemize konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, dün gazetemiz genel yayın yönetmeni Hüseyin Cumalı'nın sorularını yanıtladı. Konyalı," Şu an oturma eylemimiz süresiz ertelendi" dedi.

NEDEN BÖYLE YAPTILAR!

Bilindiği gibi CHP, 1 Kasım 2015 Milletvekili seçiminde yüzde 25.3 oranında oy alırken, 24 Haziran 2018 Milletvekili seçimlerinde ise yüzde 22.6 oranında oy aldı. İki seçim arasında yaklaşık 3 puan oy kaybeden CHP, Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı adaylığında yüzde 30.67 oranında oy aldı. Partinin oy kaybına rağmen İnce'nin uzun yıllar sonra yüzde 30 bandını aşması CHP'de fikir ayrılıklarına neden oldu.

FİKİR AYRILIKLARI VAR

Ülke genelinde her geçen gün büyüyen bu fikir ayrılıkları, bazı illerde oturma eylemlerine dönüştü. Genel merkez önünde de yapılan eylemler sürerken, bir eylem kararı da CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı'dan geldi. Başkan Konyalı sosyal medya hesabından " #Değişim isteyen, iktidar isteyen ve inanan herkesi Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya il binası önüne oturma eylemine davet ediyorum" çağrısı yaptı.

İTAAT EDENLER DEĞİL

Çağırısına, "Unutmayın 'Dünyayı itaat edenler değil,itiraz edenler değiştirir' sözlerini ekleyen Başkan Konyalı ve arkadaşları dediklerini de yaptı. Önceki akşam CHP Sakarya İl Teşkilatı karşısındaki Şemsiyeli Park'a gelen Başkan Konyalı ve beraberindekiler eylem yaptı. Başkan Konyalı, "Değişim istiyoruz" dedikten sonra , "2-3 gün sonra daha geniş kitlelerle birlikte oturma eylemi yapacağız" dedi.

SÜRESİZ ARA VERDİK AMA

Hüseyin Cumalı'nın dün telefonla aradığı Başkan Ulaş Yusuf Konyalı, sorularımızı yanıtladı. Son durumu Cumalı'ya aktaran Başkan Konyalı, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'CHP İl Başkanlarını Şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim' sözleri nedeniyle 2-3 gün sonra yapacağımız oturma eylemine süresiz ara verdik. Ancak değişim için bu eylemimizi yapacağız" dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net