1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Büyük ilgi gördü

27 Haziran 2018 - 17:03, Çarşamba
Büyük ilgi gördü
Sapanca Sanat, Tarih, Kültür ve Turizm Derneği(Saküt) Başkanı Cemal Karaağaç tarafından yazılan ve Yönetmen Cemal Karaağaç ile Ynt. Yrd. Esra Onur tarafından yönetilen, Sapanca İlçesi’nin binlerce yıllık tarihinin sahnede dramatize edildiği ‘Sapanca’ adlı oyun seyircilere çok güzel anlar yaşattı.

Sapanca’da bulunan SAÜ Turizm Fakültesi Salonu’nda bir buçuk saat boyunca izleyenlere estetik anlar yaşatan Sapanca oyununun her sahnesine izleyenler reaksiyon vererek oyunu zenginleştirdiler. Her sahnesiyle seyirciye geçen Sapanca adlı oyunun, Sapanca İlçesi’nin ilçe olduğu tarih olan 1 Eylül’de tekrar önce Sapanca’da ve sonraki tarihlerde Sapanca dışında sahneleneceğini belirten Karaağaç, oyunun ilçe tanıtımında önemli bir işleve sahip olacağını belirtti.

Türkiye’de ilk defa binlerce yıllık bir ilçe tarihinin sahneye taşındığını ve tiyatro sanatı ve tarih adına önemli bir işe imza attıklarını vurgulayan Karaağaç, oyun ekibine, oyuna katkıda bulunan tüm sponsorlar ile Sapanca Belediyesi, Saü Sapanca Turizm Fakültesi ve Sapanca Halk Eğitimi Merkezi’ne ve yoğun gündemine rağmen oyunu izlemeye gelen Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’e teşekkür etti.

Tiyatro sanatı yanında tarihsel bilince de yeni açılımlar sunan Saküt’ün Sapanca adlı oyununun ses ve ışıklama çalışması Emre Karaağaç  tarafından yapıldı. Oyunda Enes Karaman, Musa Turul, Hasan Fehmi Çorbacıoğlu, Selim Bölük, Şevval Demirsel, Erva Özel, Bahar Uslu, Cemal Karaağaç, Aleyna Burç, Ebranur Yılmaz, Berru Ceylan, Ahmet Enes Gümüş, Muhammed Muhittin Alparslan, Talha Şevki Kibar, Cevdet Efe Arslan, Bora Şirin, Yağmur Erdem, Şule Ürkmez, Gökçe Cıvlak ve Murat Cicioğlu rol aldılar.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net