1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Cinsel terapi almaktan çekinmeyin

26 Haziran 2018 - 15:52, Salı
Cinsel terapi almaktan çekinmeyin
Özel Konak Hastanesi Sakarya Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünden Uzm. Dr. Huri Güvey, cinsel sorunlarda çiftlerin bunları dillendirilmeyip profesyonellerden yardım almalarının sorunu kemikleştirdiğini ifade ederek, çiftlere bu konuda destek almalarını tavsiye etti.

SAĞLIKLI CİNSEL YAŞAM

Aile olmak bireylerin karşılıklı saygı, sevgi, uyum ve anlayış çerçevesinde bir bütün olarak yaşayabilmesi açısından cinsel terapinin son derece önemli olduğunu ifade eden Özel Konak Hastanesi Sakarya Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünden Uzm. Dr. Huri Güvey, “Aile ortamının getirdiği, eşlerin birbirine sunduğu güven ve huzur ortamı sağlıklı bir cinsel yaşamla pekişir. Bunun neticesi olarak karşılıklı sağlıklı iletişim ve cinsellikle aileye yeni katılacak küçük birey için mükemmel bir ortam oluşturulmuş olur” dedi.

“ÇİFTLER ÇÖZÜMSÜZ GİBİ ALGILIYOR”

İşlerin her zaman yolunda gitmeyebileceğini ifade eden Uzm. Dr. Güney, çiftlerin herhangi birinde veya her ikisinde cinsel işlev bozukluğu görülmesinin çifti mutsuz edip bazen de birey ve aile için yıkıcı sonuçlara yol açabildiğini aktardı. Uzm. Dr. Güney, “Esasında cinsel işlev bozuklukları birçok toplumda kültürel özelliklere bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte sıklıkla görülmektedir. Ancak çiftlerin bunu fark edip, dillendirip bir profesyonelden yardım almaları her zaman kolay olmamaktadır. Sonuç olarak da problem kemikleşmekte ve çiftler için çözümsüzmüş gibi algılanmaktadır” diye konuştu.

“TEDAVİ OLUMLU SONUÇLAR VERİYOR”

Uzm. Dr. Güvey şöyle devam etti: “Sıklıkla görülen, kadınlarda vajinismus, cinsel uyarılma bozukluğu, ağrılı cinsel birliktelik; erkeklerde ise erken boşalma, ereksiyon problemleri gibi başlıca sorunlar olan ve cinsel işlev bozuklukları başlığı altında topladığımız durumların tedavisi mümkündür. İlk etapta bayanların bir jinekolog tarafından muayene edilmesi ve altta yatan başka bir hastalık olup olmadığının tespiti önem arz etmektedir. Cinsel terapi adı verilen, bilişsel ve davranışsal tedavi süreçlerini içeren bir dizi seanslarla ilerleyen tedavi yöntemi oldukça yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.”

SAĞLIKLI VE HUZURLI AİLE

Cinsel terapinin konunun eğitimini yetkili kurumlardan almış psikolog, psikolojik danışman, aile danışmanları, sosyal hizmet uzmanları, fizyoterapistler ve hekimler tarafından uygulandığını belirten Uzm. Dr. Güvey, “Tedavinin en önemli aşaması çiftlerin sorunu fark edip bir profesyonelden yardım almaya karar vermeleridir. Ardından azim ve kararlılıkla yürütülecek olan tedavi sürecinin sonunda çiftler adeta hayata yeniden başlamış olmanın verdiği heyecanla huzurlu ve mutlu aile ortamını yeniden kuracaklardır. Sağlıklı ve huzurlu bir aile de sağlam bir toplumun temel taşını oluşturmaktadır” dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net