1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Unutma: Sen uyursan herkes uyur

20 Haziran 2018 - 19:27, Çarşamba
Unutma: Sen uyursan herkes uyur
Dış ve iç mihraklar ile terör örgütlerinin Türkiye üzerindeki oyunlarına aman dikkat

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milletvekili seçimlerine artık 4 gün kaldı. Seçime sayılı günler kala bir tek siyasi partiler değil, dış ve iç mihraklar ile terör örgütleri de son kozlarını oynuyor. İşte bu ortamda diyoruz kii Unutma: Sen uyursan, herkes uyur!

KLASİK AMA GERÇEK

Yıllardır 'Dış güçler Türkiye üzerine oyunlar oynuyor' lafı bazılarına çok klasik gelir. Hatta 'Her sıkıştığınızda topu dış güçlere atmayın' filan derler. Hatta ve hatta bazıları dış güçlere şirin gözükmek için ülkemizi yurt dışındaki toplantılarda 'O güçlere' şikayet ederler. Bu tür örneklerden yüzlerce verebiliriz ama gerek yok. Öyle yada böyle dış güçler her zaman Türkiye üzerine oyun oynamıştır, oynamaya da devam etmektedir.

BİR TEK TÜRKİYE Mİ!

Ayrıca şurası bir gerçek kii Türkiye gibi bir çok ülke üzerinde dış güçler oyun oynar. Yanlarına aldıkları terör örgütleri ve bazı iç güçlerle birlikte ülkeler üzerinde oynanan bu oyunlar bazen başarıya da ulaşır. Başarıya ulaşan çok örnek var ama yakın tarihimize bakarsak, komşularımız Suriye ve Irak en canlı örneklerin başında gelir. Neyse, biz yine dönelim cennet ülkemize...

KONU FARKLI HEDEF AYNI

Malum, yıllarca ülkemiz üzerine oynanan oyunlar saymakla bitmez. Bu oyunlar bazen Güneydoğu'daki sıkıntılar üzerinden, bazen medya algısı üzerinden, bazen 'Ağaçlar kesiliyor' diyerek Gezi Parkı gibi olaylar üzerinden, bazen etnik meseleler üzerinden, bazen dolar üzerinden oynandı, halen de oynanıyor. Konusu farklı ama hedefi aynı bu oyunların tek hedefi ise 'Türkiye güçlenmesin, karışsın ve parçalansın' oldu.

HEDEF EKONOMİK DARBE

Şu günlerde ise yine ekonomik darbe üzerinden yükleniyorlar. Dolar aldı başını gitti ve birileri buna seviniyor. Dolar arttıkça sevinenler, bir yandan da 'Oy' devşirmeye çalışıyor. Aslında onlarda iyi biliyor. Gün gelir yükselen dolar düşer ama ülke düşerse 'Şıp' diye ayağa kalkmaz. İşte tam bu ortamda 4 gün sonra oyunu verirken iyi düşün. İyi düşün ve oyunu kullan. Son sözümüz mü! Unutma: Sen uyursan, herkes uyur !!!

Hüseyin Cumalı

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net