1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Bayram silahla kutlanmaz

13 Haziran 2018 - 11:56, Çarşamba
Bayram silahla kutlanmaz
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, ölümle sonuçlanan acı kayıplar ve yaralanmalarla bayramın güzelliğinden mahrum kalmamak için kutlamalarda silah kullanılmamasının çok önemli olduğu belirtildi.

"SİLAH ATARAK KUTLAMA YAPMA"

Her yıl havaya rastgele sıkılan silahlar sonucu birçok ailenin telafisi mümkün olmayan acılar yaşayarak bayramın güzelliğinden mahrum kaldığının altı çizilirken, devamında şu ifadelere yer verildi: "Kutlamalarımız başkalarının acıları olmasın.

 Mutlu olabilmek ve mutlu edebilmek için başkalarının hayatına da değer ve kıymet vermek mecburiyetindeyiz. Çok kısa bir süre gözlerinizi kapatın ve sadece düşünün... Silah atılarak yapılan bir kutlamanın içinde, tüm sevdiklerinizin yanınızda olduğu bir anı hayal edin... Kendinizin ya da bir başkasının bu kutlama sırasında havaya ateş ederken;

Emeklerini asla geri ödemeyi başaramayacağınız, ömrünüz boyunca sırtınızı dayayabileceğiniz, kendinizi her zaman güvende hissettiğiniz ve yol göstericileriniz anne-babanızın, çocukluktan itibaren anılarınızın ve sırlarınızın ortağı kardeşinizin, hastalıkta ve sağlıkta diyerek yola çıktığınız hayat arkadaşınız dert ortağınız eşinizin ve başına aman bir şey gelmesin diye gözünüzden bile sakındığınız uğruna ömrünüzü feda etmekten biran tereddüt etmeyeceğiniz evladınızın, sizin veya bir başkasının sadece ve sadece kutlama yapacağına inandığı için gözlerinizin önünde yitip gitmesine, sakat kalmasına ve bir daha asla bu anı telafi edemeyeceğinize sebep olacağını bilseniz yine de o silahın tetiğine dokunur yada bir başkasının dokunmasına izin verir miydiniz?

Geçmiş senelerde meydana gelen vahim hadiseler sonrası bazı cemiyetlerimizde alınan kararlar ile silah atma olayları sonlandırılmış, cemiyetler olması gerektiği şekliyle coşku ve sevinç içerisinde kutlanmaya başlanmış ve halende aynı şekilde kutlanmaya devam etmektedir. İstenmeyen olaylar yaşandıktan sonra hep birlikte üzülüyoruz. Gelin cemiyetlerimizde alınan anlamlı ve önemli bu kararları tüm cemiyet etkinlerimizde ve kutlamalarda uygulamaya geçirelim. Ailelerin, çocukların bulunduğu ve meskûn mahal dediğimiz yerlerde silah atılmasının önüne geçelim. Önümüzdeki ilk bayramımız olan Ramazan Bayramında "Silah atarak kutlama yapma!" ilkelliğinden kurtulalım, Silah sesi duymayalım..."

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net