1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

Sonunda başkan da taktı!

13 Haziran 2018 - 11:53, Çarşamba
Sonunda başkan da taktı!
Toplu ulaşımdaki sıkıntılar ve sorunlar Büyükşehir meclisinde konuşuldu

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'nın sıkıntılara çözüm bulmaktan uzak umursamaz tavırlarına önceki gün yapılan meclis toplantısında MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu isyan etti. Başkan Toçoğlu ile meclis kürsünden Ulaşım Daire Başkanı Fatih Pistil'i sert bir dille uyardı.

ETÇİOĞLU İSYAN ETTİ

Yenikent Bölgesi'ne ulaşımda yaşanan sıkıntılar, yeni yapılan yollardaki levhaların eksikliği, 'Başkana selam, gaza devam' tarzında bazı belediye şoförlerin hızlı gitmesi gibi bir çok sorun nedeniyle ulaşımda yaşanan sıkıntılar dinmek bilmiyor. Son olarak önceki gün yapılan Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı toplantısında MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu kürsüden isyan etti.

HAREKET YOK HAREKET

Şehrin muhtelif yerlerindeki trafik levhaların eksik olduğunu belirten Etçioğlu, araç sürücüleri ile vatandaşların trafik akışında zorluk yaşadığını dile getirdi. Meclis kürsüsünden konuşan Etçioğlu, kentin giriş ve çıkışlarındaki trafik levhaları bir kez daha meclis gündemine taşıdı. Etçioğlu, "Adapazarı levhalarına ben takmış vaziyetteyim, biliyorsunuz. Sayın müdürümüz ve karayolları ile görüştük. Halen bir hareket göremiyoruz" dedi.

MESELE ORTADA KALMASIN

Adapazarı sınır giriş ve çıkışlarında 'Adapazarı' yazması gereken yerlerdeki levhalarda 'Sakarya' yazdığını anımsatan Etçioğlu," Bu konuda gerekli uyarımızı yaptık. Hatta Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü'nü 'Mahkemeye vereceğiz' dedik. Bu şikayetimiz belediyeyle ilgili değil, karayollarıyla ilgili şikayetimizdir. O konuda bir bilgi almak istiyorum. Mesele orta da kalmasın" diye konuştu.

BEN BİR TAKIKIM FATİH!

Etçioğlu'nun konuşması sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, kürsü mikrofonundan meclisi izleyen Ulaşım Daire Başkanı Fatih Pistil'e sorunun neden çözülmediğini sordu. Pistil'in verdiği cevap üzerine Toçoğlu, 'Sen hala direniyor musun' diye sorunca bu kez Etçioğlu' Yok, yok direnmiyor' dedi. Sert bir dille  Başkan Toçoğlu "Bu levha konusuna ben bir takıkım Fatih, tekrar söylemeyim ben sana bir şeyi" dedi.

 -----------------------

Cenaze için otobüs almak resmen ölüm

Ulaşımda yaşanan sıkıntılara yetmiyormuş gibi bir de cenazesi olan vatandaşlar otobüs alabilmek için adeta yalvarıyor. Cenaze namazı sonrasında arabası olmayan vatandaşları camiden mezarlığa götürecek olan otobüs almakta sıkıntı çeken vatandaşlar," Camiden mezarlığa ölenin yakınlarını götürecek cenaze otobüsü almak resmen ölüm" dediler.

AYIP OLUYOR AMA

İnsanların en acı gününde çıkartılan zorluklara tepki gösteren vatandaşlar," Cenaze otobüsü almak için dökmediğimiz dil kalmıyor. Bunu rağmen net bir dille 'Otobüs şu saatte cami önünde olacak' sözünü alamıyoruz" diye konuştular.

TOÇOĞLU BİLİYOR MU!

Tepkilerini dile getiren vatandaşlar;" Böylesine hassas bir konudan Başkan Zeki Toçoğlu'nun haberi var mı! Daire müdürleri ve yanlarındaki personellerin bu ehli keyif hareketlerinden Zeki başkanın haberi kesin yoktur. Eğer olsa Toçoğlu gereğini yapar" dediler.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net