1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

Miniklerin karne heyecanı

8 Haziran 2018 - 16:02, Cuma
Miniklerin karne heyecanı
Beşköprü’de faaliyet gösteren 0- 6 yaş çocukların eğitim gördüğü Özel Beşköprü Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde minikler karne sevincini yaşadı.

Okul öncesi eğitimle, çocukların öğrenim yaşamlarını belirleyecek olan zihinsel, duygusal gelişimleri eğitim programı çerçevesinde yürütülen Özel Beşköprü Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde okul öncesi eğitim alan öğrenciler ve minikler karne sevinci yaşadılar.

"Eğitimin İlk Basamağını Oluşturan Okul Öncesi Eğitim Gömleğin İlk Düğmesidir"

Törende konuşan Özel Beşköprü Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Ebru Dede, eğitimin aileden başladığını ve okul öncesi eğitimin gömleğin ilk düğmesi olduğunu belirterek “Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı ve yaşamayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Bu dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. Bizler de bugün verilen eğitimin sonucunda miniklerimize birer gelişim belgesi veriyoruz aslında. İnşallah güzel bir başlangıç niteliğinde olur. Ben öğrencilerimize ve velilerine hayat boyu başarılar diliyorum." diye konuştu.

Çocukların eğitim hayatları boyunca birçok karne alacaklarını ama ilk karnelerini hiçbir zaman unutamayacaklarını belirten Özel Beşköprü Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Ebru Dede”başarılı bir eğitim dönemi geçiren yavrularımızı kutluyor, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştiren kıymetli öğretmenlerimize ve tüm velilerimize sağlıklı ve mutlu iyi tatiller diliyoruz” dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net