1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Ender Tuna'dan bir başarı daha

23 Ocak 2014 - 12:38, Perşembe
Ender Tuna'dan bir başarı daha
Maliye Bakanlığındaki 10 yıllık vergi müfettişliği tecrübesinin ardından görevinden ayrılan Geyve’li Vedat Ender Tuna Yeminli Mali Müşavirlik bürosunda mükelleflerine hizmet vermeye başladı.

Maliye Bakanlığındaki 10 yıllık vergi müfettişliği tecrübesinin ardından görevinden ayrılan   Geyve’li  Vedat Ender Tuna  Yeminli Mali Müşavirlik bürosunda mükelleflerine hizmet vermeye başladı.

2003 yılında Maliye Bakanlığında başladığı Vergi Müfettişliği görevini 2013 Aralık ayında sonlandıran Vedat E. Tuna Adapazarı Semerciler Mahallesinde  Yeminli Mali Müşavirlik Bürosu açtı.Çalışma hayatındaki başarısıyla Geyveliler ile tüm çalışma arkadaşlarının gururu olan V.Ender Tuna , Yeminli Mali Müşavirlik bürosunda  2 Mali Müşavir,1 Denetçi ve  1 sekreter’den oluşan mesai arkadaşları ile çalışma hayatına başladı.   

Vedat Ender Tuna kimdir?

21.01.1978 Geyve Sakarya’da doğdu. Sırası ile Geyve İlk Öğretim İlkokulu(1989), Geyve İlk Öğretim İlkokulu(1991), Geyve Lisesi(1995)’ni başarı ile bitirdi. Sonrasında, Sakarya Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümünden mezun oldu(2000). Yüksek Lisans Eğitimini Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı Muhasebe-Finans Bölümünde tamamladı(2005). Doktora eğitimi Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı Muhasebe-Finans bölümünde devam etmektedir. “Uluslararası Muhasebe Standartlarında Mesleki Yargı Uygulaması: ISO 500 ve İMKB’de Uygulaması” adlı tez konusunda çalışma yapmaktadır.

2003 Temmuz ile Aralık 2013 tarihleri arasında Maliye Bakanlığında Vergi Müfettişi olarak görev yaptı. 

Mart 2011 tarihinde Yeminli Mali Müşavir unvan’ını aldı. Aralık 2013 tarihinde Bağımsız Denetçi unvan’ını aldı. Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak İş yaşamına devam etmektedir. Ayrıca; mali ve finansal konularda bilirkişilik, yenilenen mevzuat ve finansal yönetim konularında da eğitim hizmeti sunmaktadır. 2008 yılından 2013 yılına kadar Sakarya Üniversitesinde Genel Muhasebe, Dönem Sonu Muhasebe İşlemleri, Dış Ticaret İşlemleri Muhasebesi, Mali Analiz, Kamu Maliyesi, Vergi Uygulamaları, Türk Vergi Sistemi, Türk Vergi Hukuku, İşletme Vergiciliği, Vergi Denetimi derslerine girmiştir. Vergi Raporu dergisinde hakemlik yapmaktadır.

Çeşitli dergilerde muhasebe, vergi ve finans alanlarında onlarca makalesi bulunmaktadır.

Yeminli Mali Müşavir Vedat Ender TUNA, Sakarya Üniversitesi Finansal Ekonometri Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı  Yrd. Doç. Dr. Gülfen TUNA ile evli olup 2 çoçuk babasıdır.

Haberin Fotoğrafları

Ender Tuna'dan bir başarı daha

Ender Tuna'dan bir başarı daha

Ender Tuna'dan bir başarı daha

Ender Tuna'dan bir başarı daha

Ender Tuna'dan bir başarı daha

Ender Tuna'dan bir başarı daha

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net