1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

Acı bekleyiş sürüyor

17 Mayıs 2018 - 19:25, Perşembe
Acı bekleyiş sürüyor
Hendek'te 4 gün önce iki aile çocuklarının nehre düşüp kaybolduğu haberiyle yıkıldı. 4 gün önce balık tutarken nehre düşen Selami T. ve arkadaşı Emrullah Ş. için acı bekleyiş sürüyor.

SULARA KAPILDI

Hendek'te 4 gün önce iki aile çocuklarının nehre düşüp kaybolduğu haberiyle yıkıldı. Hendek'teki parke fabrikasında çalışan Emrullah Ş. ve arkadaşı Selami T., işten çıkıp 2 diğer arkadaşıyla birlikte balık tutmaya Sakarya Nehri'ne gitti. İki arkadaş, nehir kenarına yerleştikten sonra oltalarını ayarladıkları sırada yumuşak olan toprak zeminde kayarak nehrin sularına kapıldı. Hendek Aktefek Mahallesi mevkiinde kaybolan gençler, nehri besleyen Mudurnu Çayı ile Sakarya Nehri'nin birleştiği akıntının da fazla olduğu noktada kayboldu.

ÇARESİZLİK

Sakarya Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü(AFAD), deniz polisine bağlı dalgıçlar, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi ekipleri ile her türlü kayıp vakasına gönüllü olarak müdahale eden kuruluşlar Sakarya Arama Kurtarma Ekibi(SAKE) ile Sakarya Arama Kurtarma Derneği(SAKDER) bölgede 4 gündür arama yapıyor. Polis dalgıçlar sualtında arama çalışması yürütürken, gönüllü kuruluşlar da zodyak botlarla su üstünde ve nehir kenarından arama çalışması yürütüyor. Geçen 4 günlük zaman diliminde işçiler Emrullah Ş. ve Selami T.'ye ait hiç bir ize rastlanmadı. Evli ve çocukları oldukları öğrenilen iki genç işçinin ailesi ise kayıp haberini aldıkları günden bu yana çalışmaları nehir kenarından çaresizlik içinde takip ediyor.

ÇALIŞMA SÜRÜYOR

Gönüllü STK olan SAKE ekibinden Cevat Çakır, iki kişinin bulunması için tüm güçleriyle çalışma yaptıklarını belirterek, "AFAD ve deniz polisiyle birlikte burada hummalı bir çalışma yürütüyoruz. İki işçi kardeşimize dair bir ize hala rastlayamadık. Biz gönüllü kuruluş olmamıza rağmen ekip arkadaşlarım iş yerlerini kapattı buraya geldi ve tamamen olaya kilitlendi. Hepsinden Allah razı olsun, kayıp kişilerin bulunması için burada herkes elinden gelenin fazlasını yapıyor. İnşallah daha fazla zaman geçmeden amacımıza ulaşırız" diye konuştu. Çalışmalar aralıksız devam ediyor.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net