1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

SON DAKİKA

 

CHP’den oturma eylemi

16 Nisan 2018 - 13:57, Pazartesi
CHP’den oturma eylemi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl örgütü tüm ülkede eş zamanlı olarak yapılan OHAL’in son bulmasına yönelik oturma eylemi gerçekleştirdi. AKM önünde yapılan eyleme yüzlerce partili iştirak etti.

MEŞRUİYETİ YOK

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, ilçe başkanları ve parti yöneticilerinin de katıldığı oturma eylemi öncesinde açıklama yapan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, “1,5 ay dediler 2 yıl oldu. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir.  15 Temmuzdaki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğine ülkemizin dayatıldı. Sivil darbe ortamında evet demenin devletin tüm kurumları ile desteklendiğini, hayır demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır” dedi.

GASP EDİLMİŞTİR

Başkan Isır sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi;  insan halkalını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi, gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek odaları ile birlikte sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir.

GÜVENLİK KALMADI

AKP iktidarının muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek, bu faşizan sınırlarını bile aşmış; sağcı-solcu, muhafazakar-sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır.

HÜKÜMETİN İNADI

OHAL 10 Ekim’de katledilen Çocuklarını anmak isteyen anne ve babalara sıkılan biber gazıdır. OHAL ekmeğinin peşindeki tütün üreticisine vurulan coptur. OHAL Ahmet şık başta olmak üzere hayatını FETO öle mücadeleye adamış gazetecileri zindanlara atmaktır. OHAL işçi grevlerini ertelemek, grev çadırlarına müdahale etmektir.  OHAL işlerini geri almak için ölümü göze alarak bedenini açtığa yatıran Nuriye Gülmen ve Semih Özkaça’nın ölüm tehlikesini görmeyen hükümet inadıdır. OHAL doların 4 TL’yi, Avronun 5 TL’yi aşmasıdır, Türk lirasının kaybettiği değerdir. OHAL satılan Şeker fabrikası, açlık sınırı altındaki asgari ücret, artan enflasyondur.

DEMOKRASİ İSTİYORUZ

Bizim talebimiz kesindir. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir. Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerini rehin alındığı, faşizm düzeni ortadan kalmalıdır. Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı erkleri yeniden, çağdaş, demokrasiler de olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir. Sadece bu meydandan değil, Türkiye’nin 81 ilindeki ,meydanlardan Ankara’da ki saraylıları uyarıyoruz. Bizde OHAL değil, demokrasi istiyoruz” 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net