1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

SON DAKİKA

 

Sözlerini tutmadılar

14 Nisan 2018 - 11:48, Cumartesi
Sözlerini tutmadılar
CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Pamukova’da beton travers fabrikasından 7 işçinin daha bugün çıkartıldığını belirterek, “16 işçi maaşlarının iyileştirilmesi için eylem yaptığı için işten çıkartıldı. Bunun devamı da gelecek. Buna bir dur denilmeli” dedi.

SÖZLERİNİ TUTMADILAR

Pamukova beton travers fabrikasında bundan iki ay önce başlayan eyleme arabuluculuk yaptıklarını ve yaptıkları görüşme sonunda işverenin birçoğu asgari ücret ile çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 18 gibi bir iyileştirme yapma sözü verdiğini hatırlatan CHP İl Başkanı Isır, “Bu söz üzerine işçiler işbaşı yapmıştı. Ancak gördük ki sadece 20 kişinin maaşlarına 140 ile 150 TL arası zam yapılmış. Diğerlerine ne zam, ne iyileştirme var. Bunun üzerine işçiler haklarını alabilmek için bir sendika ile görüşme yapmışlar. Bu sendika yetkililerle görüşme talebinde bulunmuş, lakin görüşme kabul edilmemiş.

SENDİKA İSTEMİYORLAR

Bunun üzerine 9 işçi işten çıkartılmış. Dün fabrikaya arabulucu oluruz düşüncesi ile yeniden gittik. Ancak yetkililer bizimle de görüşmedi. Bugün eylem yapan 7 işçiyi daha işten çıkarmışlar. Görünen o ki eylemde olan tüm arkadaşlar bir bir işten çıkartacaklar” dedi.

PAMUKOVA’NIN ÇOCUKLARI

Isır,  Pamukova’da bu fabrikanın kalmasını istediklerinin de altını çizerek, “Lakin fabrika yetkilileri Pamukova’nın çocuklarını tek tek kapı önüne koyuyor. Bu fabrikanın Pamukova’ya nasıl geldiğini en iyi bilenlerdenim. Burası bizim mera alanımızdı. Bu fabrika bugün mera alanında işlev sürdürüyor. Tamamen sınırları sıfırladıkları gibi, alanın dışına bile çıkmış durumdalar. Yani kanunsuz yer zapt etmeleri var” şeklinde konuştu.

HAKSIZ İHALE

Bu fabrikanın 2011 yılında 40 milyonluk bir haksız ihalesi bulunduğunu ve bu olayın basına yansıdığını da hatırlatan Isır, “Ancak olay çık çabuk kapatıldı. Burada isim zikretmek istemiyorum. Bu ihalenin incelenmesini istiyorum” dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net