1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

Öğrenmek istiyorum demek yeterli!

13 Mart 2018 - 11:14, Salı
Öğrenmek istiyorum demek yeterli!
Sapanca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Çiğdem Ayanoğlu, "Zaman ve mekan sıkıntısı olmadan, isteyen her vatandaşa istediği zaman istediği yerde okuma yazma kursu açabiliriz" dedi.

EĞİTİM VE KADIN

Sapanca Sosyal Destek Merkezi (SODAM) tarafından düzenlenen "Eğitim ve Kadın" konulu programda konuşan Ayanoğlu, "Kalkınmış bir toplumun, üretken ve kaliteli bir yaşamın ön koşulu olan eğitim, günümüz dünyasındaki hızlı değişim ve gelişim sürecine uyum sağlama konusunda anahtar kavramdır. Bu nedenle günümüzde bir toplumun bireylerine vereceği eğitim, toplumun tüm kesimlerini içine almalıdır. Yalnız kadınların veya yalnız erkeklerin eğitilmesi potansiyel insan gücünün yarısının üretime katılmaması demektir" diye konuştu.

90 KADINA KURS

Okuma yazma seferberliği kapsamında Sapanca'da 90 kadına kurs açıldığını belirten Ayanoğlu, "İlçe milli eğitim müdürlüğü olarak, çeşitli sebeplerle eğitimini yarıda bırakmış veya hiç eğitim alamamış, okuryazar olmayan 90 kadınımıza, cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Erdoğan hanımefendi öncülüğünde cumhurbaşkanımızın talimatları ile başlatılan okuryazarlık seferberliği kapsamında okuma yazma kursları açtık. Bugün vesilesiyle de okuma yazma bilmeyen eş, dost, yakınlarınızı, arkadaşlarınızı müdürlüğümüze davet ediyorum" dedi.

İSTEDİĞİ ZAMAN

Ayanoğlu, zaman ve yer sıkıntısı olmadan her yerde kurs açabileceklerini kaydeden Ayanoğlu, "Yeter ki vatandaşlarımız okuma yazma öğrenmek istesin. Evlerinden çeşitli sebeplerle ayrılamayan vatandaşlarımıza dahi öğretmen gönderiyoruz. Yani bu kapsamda zaman, mekan ve buna benzer sıkıntılar olmadan isteyen her vatandaşa istediği zaman istediği yerde okuma yazma kursu açabiliriz" şeklinde konuştu.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net