1. DövizALIŞSATIŞ
  2. USD
  3. EURO

 

 

 

 

Öğrenci velilerinden 'kaynak kitap' açıklaması

8 Ekim 2016 - 20:30, Cumartesi
Öğrenci velilerinden 'kaynak kitap' açıklaması
Atatürk İlkokulu Okul Aile Birliği, son günlerde gündemde olan öğretmenlerin kaynak kitap talebiyle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

İşte o açıklama:

 "Bizler Atatürk İlkokulu velileri olarak her konuda vatandaşının yanında yer alan Sayın Valimizin ilimiz çapında kaynak kitapların okullarımızda kullanılmaması ve devletin verdiği kitaplarla eğitim öğretim faaliyetlerinin sürdürülmesiyle ilgili yapmış olduğu denetimlere saygı duyuyoruz.

 Ancak köklü bir geçmişe sahip okulumuzda öğretmenlerimiz, her zaman özverili çalışmalarıyla çocuklarımıza üst düzeyde bilgi ve beceri kazandırmak, onları hem hayata hem de bir üst okula hazırlamak için büyük çaba göstermektedirler. Bugüne kadar hiçbir öğretmenimiz-den ya da idarecimizden zorla bir kaynak alımı talebiyle karşı karşıya kalmadık. Aksine biz veliler öğretmenlerimizi daha çok kaynak kullanımı konusunda zorladık. Bir kaynak alımı olmuş olsa bile biz velilerin talebi neticesinde olmuştur.

 Okulumuzda yapılan son denetimler neticesinde okul müdürümüzün açığa alınması ve öğretmenlerimizin soruşturulması hem öğrencilerin, hem velilerin hem de öğretmenlerimizin motivasyonlarını olumsuz yönde etkilemiştir.

 Elbette bizler de devletine bağlı ve yasalara saygılı bireyler olarak, kaynak kullanımı konusunda bir menfaat ilişkisi içinde olanlar varsa tespit edilmesi ve gerekirse cezai müeyyide uygulanmasından yanayız. Ancak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi yetişmesi adına yasalar çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığımızın onayından geçmiş materyallerin ve kaynakların kullanımı tamamen biz velilerin istekleri doğrultusunda olmaktadır.

 Kitapların programa uygunluğunu ve içeriğini bizler bilemeyeceğimiz için öğretmenlerimizin fikirlerine de ihtiyaç duymaktayız. Okulumuz öğretmenlerinin kaynak kullanımı ile ilgili hiçbir baskısı ve ısrarı söz konusu olmamıştır. Ayrıca bugüne kadar okulumuzda ders kitaplarının bir tarafa bırakılarak kaynaklardan derslerin takip edilmesi gibi bir durumla da karşılaşmadık. 

 Bu anlamda eğitime gönül vermiş veliler olarak, sadece çocuklarımızın iyi yetişmesini, vatanına milletine hayırlı, bilgi ve becerisiyle dünya ile yarışabilecek bireyler olarak hayata atılmasını hedeflemekteyiz. Teog sınavlarına, üniversite sınavına ya da bir üst sınıfa hazırlanma çabasında olan çocuklarımızın kendilerini geliştirmek adına velilerinin de onay vermesiyle farklı kaynaklar kullanmaları, karşılaştığı zorluklarda öğretmenlerine danışmalarının kimseye bir zarar getirmeyeceğini aksine yararlı olacağını düşünüyoruz. Çocuklarımızın gelişmesinde çok büyük emeği olan öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin konuyla ilgili üzücü sonuçlarla karşılaşması

biz velileri de derinden sarsmaktadır. Ayrıca bu denetimlerin sadece devlet okullarına yönelik olması, özel okullara kaynak kitap kullanımı ile ilgili bir sınırlama getirilmemesi de adil bir durum değildir. 

Her konuda vatandaşın yanında olan ve her kesimden insanın güvenini kazanan sayın valimizin takdiri ve engin hoşgörüsüyle bu konunun da en kısa sürede çözüme kavuşacağına inanıyoruz... Saygılarımızla....

Atatürk İlkokulu Velileri"Habere yazılan yorumlar

Tarih : 11 Ekim 2016 - 13:36, Salı

Murat

Velilerimiz adeta bütün hislerimizi dile getirmiş ağızlarına sağlık bu problemin de en kisa zamanda aşılacağına inanıyoruz..

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

 

 

Sakarya Otel Sakarya Halı Yıkama Bursa Çekici 0 544 724 1 724 e-Sakarya.Net