Ameliyat yapan hastane pansuman yapmıyor8 Ağustos 2019, Perşembe

Sevgili okurlarım;

Bu hastaneler neden var.

Hasta bakmak için.

Hasta bakmayan hastane olur mu?

Oluyor.

Ameliyat yapan bir hastane, pansuman yapmıyor.

İşte size bir şikayet daha.

“Oğlum 3 ağustos ta motosiklet kazası yaptı ambulansla Akdeniz üniversite hastanesi ortopedi birimince hemen ameliyata alınmış sağ el orta parmak patlamış on taneden fazla dikiş var.

 Vücudunun sağ tarafı ezik ve sıyrıklarla dolu bir gün sonra taburcu edildi. Çıkarken doktor iki günde bir pansuman yapılması gerektiğini söyledi orta parmak tendon yırtıkmış hareket ettiren kaslar yani.

Neyse biz bu sabah sağlık ocağına gittik.

 Ben naklimi aldım ama oğlumun işlemlerini yapmamıştık benim aile hekimime çıktık o pansumanı ameliyat olduğu yerin yapması gerektiğini söyledi.

 Biz de üniversite hastanesine ortopedi servisine çıktık oradaki görevliler pansuman yapmadıklarını söyleyip bizi polikliniğe gönderdiler bu arada bina çok büyük ve servisler arasında gezmek de yorucu üstelik kazazede bu insan ve ağrıları var.

Poliklinikteki görevli de pansuman yapmadıklarını pansumanın araştırma hastanesinde yapılması gerektiğini söyleyip beni gönderdi.

 Hasta hakları birimine şikayete gittim, onlar da aynı şeyi söylediler.

 Başhekimi aradım derdimi anlatmak için kendileri yurt dışındaymış.

 Bir dilekçe alıp gönderdiler beni evin yakınında bir eczane var bari onlar yapsın pansuman dedik,

 Eczacı bey 184 numarasını arayıp şikayet etmemi söyledi çünkü elindeki dikişler ve elin durumu ciddi olduğu için ameliyat yapan birimin pansuman yapması gerektiğini anlattı biz de eve döndük tam olarak durum bu.

Yorumu siz saygıdeğer okurlarıma bırakıyorum”...