HOŞ GELDİN YA ŞEHRİ RAMAZAN yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

HOŞ GELDİN YA ŞEHRİ RAMAZAN5 Mayıs 2019, Pazar

Sevgili okurlarım; Rahmet, bereket ve af kapılarının sonuna kadar açıldığı mübarek Ramazan ayına girmiş bulunuyoruz.

 Sayısız nimet ve güzelliğin yağdığı bu kutlu ay aynı zamanda, çağrısıyla her dönemde insanlığı aydınlatan, zulmü sona erdirerek hakkı ve hakikati hakim kılan Kur'an'ın da indirilmiş olduğu mübarek bir aydır.

 Bu kutlu ayın İslam dünyasındaki zulümlerin bitmesine, hakkın hakim kılınmasına, zulmün ve sömürünün sona ermesine vesile olmasını temenni ederek "Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan" diyoruz.

Ramazan ayını diğer aylardan ayıran özelliklerinin başında rahmet, merhamet, bereket ve günahların affına vesile olması gelmektedir.

Ramazan ayını diğer aylardan ayıran en önemli özelliği oruç ayı olmasıdır.

Zira oruç ibadeti, insanlığa sabrı öğütleyen, insanlığı teskin eden, kendisiyle hemhal olanları da ihya ederek bir süreliğine hayatın vahşi tüketim kültüründen uzak tutan mühim bir ibadettir.

 Üstelik Ramazan ayı, sadece oruç ibadetiyle  sınırlı kalmayıp, nafile ibadetleriyle de paylaşmayı, yardımlaşmayı, muhabbeti, sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, Ramazan'ın hakkını vermek üzere herkese öğütler.

 Zira Ramazan atmosferi insanların nefislerini dizginleyerek, yumuşamasına ve ahlaki değerler çerçevesinde davranılmasına imkân sağlar.

Bu dileklerle mübarek Ramazan ayının milletimize, İslam âlemine ve insanlığa barış, sevgi ve huzur getirmesini Allah'tan niyaz ederiz.